Limbay Adventure Race

Naslovna slika

Minuli vikend sta naša člana, Peter in Nataša tekmovala na pustolovni dirki ob Limskem zalivu med Porečem in Rovinjem. Na krajši razdalji sta morala premagati dobrih 40km teka, kolesarjenja in veslanja.

Natančneje je bila proga sestavljena iz 3km orientacijskega teka, 10km trekinga s karto, 22km MTB orientacije in 8km veslanja od Rovinja do Vrsarja, Glede na obsežno orientacijsko znanje smo običajno orientacisti na takih dirkah dominantni in tako je bilo tudi letos. Naša ekipa je s progo do veslanja opravila suvereno in bila z 20 minutnim zaostankom v igri za absolutno 2. mesto. Vendar veslanje ni v domeni orientacistov in zato je bil tu pričakovan padec na 4. mesto v absolutni kategoriji, vseeno pa sta uspela vzeti zmago med mešanimi ekipami. Čas za opravljenih 43km je bil 4:56:30.

V absolutni kategoriji je zmaga odšla k orientacistoma iz Komende, čestitamo.