Medalja na prvenstvu JV Evrope

Naslovna slika

Danes se je v Strumici v Makedoniji odvil prvi tekmovalni dan Prvenstva JV Evrope v orientacijskem teku. Orientacijski klub je bogatejši za eno srebrno medaljo, ki jo je osvojil Mark Bogataj v kategoriji do 18 let. Odlično 4. mesto je dosegla Nika Poljansek v kategoriji do 16 let. V kategoriji do 20 let je bil Simon Stanonik 8., Nuša Jeram, ki se je lani s prvenstva vrnila s kar 4 medaljami, pa se je po veliki tehnični napaki pristala na 13. mestu.

Od ostalih slovenskih tekmovalcev je v kategoriji do 16 let Matic Blaž iz OK Komenda osvojil bronasto medaljo, v moški in ženski elitni kategoriji pa sta Nejc Zorman (OK Komenda) in Mojca Flerin (Kamniški OK) le za nekaj sekund zgrešila bron in pristala na nehvaležnem 4. mestu.

V prihodnjih dneh naše tekmovalce čakajo še tekme na srednji in dolgi razdalji ter v štafetah. Naši tekmovalci so zelo dobro pripravljeni in zato je pričakovati še kakšen uspeh!