OK Azimut 9. mesto na Međimurju open 2007

Naslovna slika

29. in 30.10.2007 se je na hrvaški strani v Međimurju odvijalo dvodnevno tekmovanje sestavljeno iz treh tekem, ki smo se ga, skupaj s še nekaj Slovenci, udeležili tudi predstavniki OK Azimut in sicer družina Pretnar.

Prvi dan smo se najprej spopadli s težko prehodnostjo in močno namočenostjo Međimurskega terena ter se na življenje ali »zasvinjanost« bojevali s težkimi progami Bukovca pri tem pa upali na najboljše. Janez se je v tem predelu znašel najbolje in tako v svoji kategoriji M35 dosegel prvo mesto ter gladko pometel s konkurenco, jaz sem častno zasedla drugo mesto v kategoriji Ž18, navkljub vsem nepremišljenim napakam, medtem ko je Irma, kot tretja predstavnica OK Azimut, imela na tem terenu malo večjo smolo.

Toda po Prvenstvu Hrvaške na dolgih stezah, sta nas naslednji dan čakala še dva šprinta. Dopoldan smo svoje sposobnosti pokazali v Plešivici, na komaj dva kilometra dolgi progi a zaradi tega nič manj zahtevni. Organizator je bil celo tako prijazen, da je natančno preizkusil naše sposobnosti azimuta na stometrski razdalji med točkami.

Toda iz ljubega gozda, kot smo ga vajeni, smo se morali sprijazniti še z mestno preizkušnjo, ki se je kazala v obliki karte merila 1: 4000 in to v samem osrčju mesta Čakovec. Nekaterim je suhoparno letanje po mestnih ulicah koristilo, medtem ko smo drugi, namesto branjenja in napadanja naslovov,  raje delali kilometre in malo bolj raziskovali stranske ulice mesta. Janez se je tudi tu izkazal za izkušenega lisjaka in je v skupnem izračunu zopet dosegel prvo mesto, o čemer priča tudi steklenica rdečega vina kot darilo. Jaz sem v kategoriji Ž20 dosegla tretje mesto, kljub ogromnim naporom in ciljem, Irma pa je dosegla dokaj nehvaležno četrto mesto. Razglasili pa so tudi klubske rezultate in presenetljivo je OK Azimut, kljub dokaj borni udeležbi zasedel 9. mesto s 117 točkami, zlato pa je osvojil OK Vihor s 566 točkami.