Klubski državni prvaki 2008, 34 medalj na DP

Naslovna slika

V soboto in nedeljo je v okolici Postojne potekalo državno prvenstvo v orientacijskem teku na dolgi razdalji in v štafetah. Orientacijski klub Azimut je z veliko prednostjo osvojil naslov klubskega državnega prvaka, skupaj pa so naši član domov odnesli kar 34 kovinskih ploščic.

Prvi dan so člani OK Azimut so nastopili zelo uspešno. Naslove državnih prvakov so dosegli:
  • Tibor Golob Mrak (M16)
  • Blaž Grah (M20)
  • Jožko Jazbar (M35)
  • Tanja Pretnar (Ž20)
  • Irma Pretnar (Ž35)
Sicer pa sta zmagi v kategorijah, ki ne štejejo za DP dosegla še Klemen Kenda v M21A in Branka Mazej v Ž21B.

V nedeljo je potekalo DP v štafetah. Nastopilo je lepo število ekip in tudi slabo vreme ni pokvarilo navijaškega vzdušja. OK Azimut se je spet odlično odrezal. V moški elitni kategoriji je štafeta v postavi Jožko Jazbar, Aleš Poljanšek in Klemen Kenda osvojila bronasto medaljo. Zmagali so člani OK Brežice pred OK Komenda. Med ženskimi ekipami je najbolje šlo OK Tivoli, ki je zmagal nekaj minut pred OK Komenda, Katarina Smolej in Tina Miklavčič, ki sta zastopali Azimutove barve, sta osvojili bron.

Med najmlajšimi člani je štafeta v postavi Katjuša Poljanšek, Matija Čelik osvojila 2. mesto, med mladinci pa sta blestela Blaž Grah in Tibor Golob-Mrak, ki sta ponovno suvereno opravila s konkurenco, osvojila naslov državnih prvakov in vnovič potrdila izpolnitev pogojev za kategorizacijo. Srebro sta osvojila Jernej Podobnik in Nejc Močnik. Še boljše se je OK Azimut odrezal v veteranskih kategorijah. Pri moških sta državna prvaka postala Tomaž Groff in Uroš Mazej, pri ženskah pa Marjanca Poljanšek in Branka Mazej. Uspeh sta z drugim mestom dopolnila še Silvij Močnik in Emil Kacin.

Skupaj je v dveh dneh OK Azimut dobil kar 34 odličij, od teh 13 zlatih, 10 srebrnih in 11 bronastih in osvojil 8 naslovov državnih prvakov.

OK Azimut je z veliko prednostjo osvojil tudi naslov klubskega državnega prvaka.