JWOC - četrti dan - middle finale

Naslovna slika

Še en krasen nastop je uspel Tiborju Golob Mraku na Svetovnem mladinskem prvenstvu v orientacijskem teku na Švedskem. S približno 4 minutami zaostanka je v B finalu na srednji razdalji dosegel 14. mesto (kar pomeni, da gre za najboljšo slovensko uvrstitev na tem tekmovanju doslej).

Tibor je sicer po vmesnih časih sodeč večji del proge odtekel v tandemu z odličnim Čehom Jakubom Zimmermanom, kar je vplivalo na višjo hitrost. Nastop se je ponesrečil Juretu Zmrzlikarju iz OK Komenda, ki je na koncu pristal na 53. mestu, Urša pa je bila s solidnim nastopom 44.

Danes so bili sicer premočni Švedi, ki imajo največje število tekmovalk in tekmovalcev med prvimi desetimi, med moškimi tudi zmagovalca, Johana Runessona, med ženskami pa je bila najboljša Finka Venla Niemi. Omeniti velja še Andreo Seppija, ki je v B finalu dosegel 2. mesto, v C finalu pa je bil 2. Matjaž Štanfel iz OK Ris.