Novi klubski prvak ...

Naslovna slika

19. junij 2010 se bo z zlatimi črkami zapisal v zgodovino OK Azimut, saj je na tekmovalnem prestolu kluba končno svoje mesto našel tudi njegov upravni in duhovni vodja - sam klubski predsednik. V napetem boju je Klemen Kenda ugnal 5-kratnega klubskega prvaka Jožka Jazbarja, po nesreči Valentina Eržena z izgubo čipa pa je 3. mesto zasedel Silvij Močnik. Med dekleti je slavila Urša Tomažin.

Letošnje klubsko prvenstvo je kot že nekaj let doslej pripravil Andraž Hribar. Sestavljala sta ga dva teka - prvi (krajši) na zahodnem delu karte Novi Svet 3 s katerim smo določili startno listo za lovski štart drugega teka. Finale je potekalo na osrednjem delu karte, proga je vsebovala metuljčka pred ciljem, ki je razbil skupine.

Kenda, ki danes sicer ni prikazal svoje najboljše podobe, je z zanesljivim tekom dobil prvi del tekmovanja. Minuta in 20 sekund ga je ločilo do Jazbarja in nekaj več do Eržena. Drugi del je zahteval dobro koncentracijo, so se pa tekmovalci ulovili v skupine. Tekma se je razpletla v samem finišu. Valentin je na poti na KT7 izgubil svoj čip, tako da sta se v metuljčku vsak s svojo progo spopadla bivši in bodoči klubski prvak, za nekaj sekund je ta boj dobil Kenda, sledila pa je še zadnja etapa pred ciljem. Izrazitejši vih je po desni varianti nekaj sekund prej osvojil klubski predsednik, ki je nato z živalskim veseljem proslavil svoj veliki uspeh, zmago s časom 1:00:59. Žal je bil edini navijač na cilju Nejc Močnik, tako da je Kenda kasneje potočil solzico ali dve, ker ni bil deležen ustrezne in zaslužene slave.

Kljub vsemu velja poudariti, da sta dva izmed ožjih favoritov danes manjkala. Janez Pretnar in Aleš Poljanšek bosta svojo novo priložnost iskala naslednje leto.